تجارت

چند گام اساسی برای شروع یک تجارت

تجارت چیست؟ احتمالاً شما نیز یکی از افرادی باشید که دوست دارند کسب و کار تجاری داشته باشند. در واقع شما اقدام بسیار نیکو و درستی انجام داده اید، تجارت یکی از بهترین و مقدس ترین پیشه هایی است که از صدر اسلام وجود داشته است و همه افراد موفق، پیشه تجارت را انجام میدادند.

کلمه بیزنس اصطلاح انگلیسی آن میباشد، بیزنس به معنی داد و ستد یا تولید کالا و فروش آن به خریدار میباشد.

برای شروع کردن یک بیزنس، باید اصول و قوانین آن را بدانید، زیرا بدون دانستن اصول اولیه تجارت نمیتوانید بیزنس موفقی داشته باشید. اصول تجاری بسیار ساده و راحت هستند و در صورت یادگیری آنها، براحتی میتوانید سرمایه گذاری خود را آغاز کنید.

اصول بیزنس موفق

4  اصل مهم

  • داشتن سرمایه

داشتن سرمایه اولین و مهمترین اصل بیزنس است، زیرا بدون سرمایه نمیتوانید حتی هیچ اقدامی برای سرمایه گذاری بکنید. برای شروع هر کاری ابتدا در مورد تمام هزینه های راه اندازی آن فکر کنید و سرمایه مورد نیاز خود را آماده کنید.

 کسب و کارهای آنلاین سرمایه کمتری نیاز دارند، اما باید تخصص کار آنلاین را داشته باشید؛ بطور مثال راه اندازی کتاب فروشی آنلاین یکی از بهترین کسب و کارهایی است که با سرمایه کم میتوانید راه اندازی کنید.

  • اعتماد سازی

برای داشتن یک بیزنس موفق باید اعتمادسازی کنید، زیرا با اعتماد سازی میتوانید مشتریان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید، وقتی اعتماد مشتریان خود را جلب کنید، فروش محصولات شما بطور اتوماتیک بالا میرود و شما در فروش هر محصولی موفقانه عمل خواهید کرد.

قدرت اعتماد سازی تا آنجا زیاد است که امروزه همه سرمایه گذاران بیش از سرمایه و امکانات بر اعتمادسازی تأکید دارند، زیرا اساس فروش و معامله در اعتماد است.

  • باورهای مثبت

شاید باور نکنید، اما مهمترین اصل زندگی باور و ایمان است، اگر شما ایمان داشته باشید که در امور تجاری خود موفق میشوید، به بهترین شکل ممکن به درآمد می رسید، هیچ چیزی موثرتر از داشتن باورهای مثبت نیست، پس تا میتوانید روی باورهای خود کار کنید و ذهن خود را قوی کنید.

  • آموزش دیدن، کلید موفقیت

یکی از مطمئن ترین اصولی که شما برای شروع بیزنس خود نیاز دارید، یادگیری میباشد، زیرا با یادگیری امور تجاری و کسب دانش اولیه تجارت، راه و روش ها برای شما مشخص میشوند و شما میدانید که از کجا شروع کنید و چگونه به اوج موفقیت برسید.

چگونه با پول کم بیزنس خود را راه اندازی کنیم؟

در صورتی که سرمایه اولیه ما کم است، چگونه تجارت کنیم؟ خیلی از افرادی که میخواهند تجارت را شروع کنند، این سوال را میپرسند، جواب اینست که خوشبختانه در دنیایی قرار داریم که ارتباطات در اوج پیشرفت قرار دارد.

کسب و کار هایی وجود دارند که نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارند و شما میتوانید براحتی کار تجاری خود را آغاز کنید، اینترنت و شبکه های اجتماعی ساده ترین و بهترین کانال های ارتباطی هستند. راه اندازی کسب و کار آنلاین بهترین گزینه میباشد و با توجه به سرمایه و ایده های خود میتوانید یکی از کسب و کارهای آنلاین را راه اندازی کنید.

یکی از بیزنس هایی که به سرمایه زیادی نیاز ندارد، تجارت پیامکی است، در تجارت پیامکی شما به مشتریان خود خدمات پیامکی ارائه میدهید و به آنها کمک میکنید که با پیامک به تبلیغ کسب و کار شان بپردازند یا به اصطلاح از بازاریابی پیامکی استفاده کنند.

 بعد از اینکه به مشتری پنل خصوصی ارائه دادید، میتوانید نرخ قیمت هر پیامک را با توجه به بازار مشخص کنید و برای ارسال هر پیامک سود داشته باشید، با فرستادن پیامک های زیاد به درآمد بالایی میرسید.

تجارت بین الملل

بیزنس در سطح بین الملل؟

تجارت بین المللی مبادله‌ی کالا یا خدماتی است که بین حداقل دو کشور مختلف انجام میشود. این مبادلات میتواند واردات یا صادرات باشد، بیزنس بین الملل روشی از تعامل اقتصادی بین نهادهای بین المللی است. شما چه زمانی میتوانید تجارت بین المللی داشته باشید؟

پس از اینکه بیزنس ابتدایی و کوچک را یاد گرفتید، میتوانید برای شروع بیزنس بین المللی اقدام کنید، برای شروع نیز تصمیم بگیرید که صادرات انجام میدهید یا واردات.

تجارت بین المللی مزایای زیادی دارد، در زیر به چند مزیت بیزنس بین المللی میپردازیم.

  • رقابت در سطح جهانی

فروش کالاها و خدمات در سطح بین المللی باعث تقویت رقابت در کار شما میشود، در واقع این کار برای تأمین کنندگان و مصرف گنندگان محلی نیز مفید است، زیرا وقتی شما محصولات جدیدی وارد میکنید، تجار های دیگر نیز با دیدن بیزنس موفق شما تحریک میشوند و اقدام به وارد کردن کالاهای جدید با قیمت پایین میشوند. این مزیت برای مشتریان و متقاضیان کالاهای تجاری خیلی مفید است.

  • اشتغال زایی بیشتر

وقتی بین دو کشور تجارت بین المللی انجام میشود و کالاها و خدمات تجاری معامله میشود، فرصت های شغلی زیادی نیز بین دو کشور ایجاد میشود، مثل تجارت های ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی که باعث کاهش نرخ بیکاری در آن کشور ها شده است.

  • تبادله فرهنگ ها و پیشرفت در زندگی

اگر شما یک تاجر بین المللی هستید و بیزنس جهانی دارید، بی تردید شما با فرهنگ ها، آداب و رسم و رواج های کشورهای زیادی آشنا هستید، شما یک سرو گردن از افراد دیگر بالاتر هستید، زیرا زبان های آن کشورها را میدانید و با درآمد بالایی که دارید، زندگی لوکس و مجللی دارید.

تجارت در سطح بین الملل به شما فرصت تبادله افکار و جذب ایده های تجاری جدیدی میدهد، شما میتوانید با تطبیق برنامه های تجاری جدید، به ثروت بیشتری دست یابید.

  • انتقال فناوری

تجارت بین المللی غالباً منجر به انتقال فناوری از یک کشور توسعه یافته به کشور درحال توسعه میشود. در کشورهایی که در حال توسعه هستند، دولت معمولاً شرایطی برای شرکت‌های خارجی مهیا میکند که ظرفیت های تولید داخلی را دارند.

کلام پایانی

بیزنس یکی از اصول مقدس زندگی است، تجارت کنید تا به ثروت های بی پایان دست یابید و از زندگی لوکس و رویایی لذت ببرید، اگر به دنبال تغییر، تحول و پیشرفت هستید، دنیا برای شما است.

امیدواریم توانسته باشیم در مقاله فوق اطلاعات مورد نیازی که شما کاربران عزیز نیاز دارید، را فراهم کرده باشیم.

شاد و پیروز و موفق باشید.

نویسنده و ترجمه: سهراب رستمی

این مطالب را نیز ببینید!

دیدنی ترین مکان‌های مقدس

تاریخی‌ترین مکان‌های مقدس جهان

آیا دوست دارید دیدنی ترین و تاریخی‌ترین مکانهای مقدس را بشناسید؟ تاریخی‌ترین مکان‌های مقدس جهان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *