یکشنبه , ژوئن 4 2023
آموزش زبان

9 قانون مهم برای آموزش زبان انگلیسی

آیا می‌دانید که آموزش زبان انگلیسی با چند قانون ساده ممکن میشود؟

قوانین زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که با تطبیق کردن آنها میتوانید زبان انگلیسی خود را به راحتی تقویت کنید و بدون هیچ دغدغه فکری، برای تقویت مهارت های خود اقدام کنید.

نگران نباشید ما در این مقاله کوشیده ایم تا بهترین قوانین و روش های تقویت زبان را به شما عزیزان یاد آوری کنیم تا شما کاربران عزیز بتوانید با خیال راحت مهارت های زبان خود را تقویت کنید.

قوانین مهم

از اشتباه کردن نترسید

اگر در جریان آموزش زبان انگلیسی هستید و در هنگام تمرین کردن کلمات و جملات را اشتباه تلفظ میکنید، اصلاً جای نگرانی نیست، زیرا برای یادگیری باید اشتباه کنید و اشتباهات خود را اصلاح کنید و نیازی نیست از اشتباه کردن بترسید. در صورتی که از اشتباه کردن بترسید، هرگز نمی توانید انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید.

از یادداشت کردن ابا نورزید!

اگر می خواهید مهارت های زبان انگلیسی شما به سرعت رشد کند، باید همه چیز را یادداشت برداری کنید. از یادداشت کردن هرگز خسته نشوید، زیرا با یادداشت کردن لغات و کلمات جدید می‌توانید بهتر صحبت کنید و بنویسید

سعی کنید همیشه به زبان انگلیسی صحبت کنید

تقویت مهارت های زبان انگلیسی  به ویژه مهارت اسپیکینگ بطور کامل وابسته به تمرین است، چه تمرینی؟ تمرین صحبت کردن، یعنی همیشه با خود و دوستان خود انگلیسی صحبت کنید تا با یادگیری کلمات و جملات جدید، قوی تر شوید.

با استفاده از سرگرمی انگلیسی خود را تقویت کنید

یادگیری زبان انگلیسی با سرگرمی یکی از جدیدترین تکنیک های یادگیری است که در یادگیری کمک بسزایی میکند، علاوه بر اینکه شما سرگرم می شوید، زمان شما نیز به هدر نمی رود و به شکل مفیدی در آموزش زبان انگلیسی استفاده می کنید.

از انگلیسی به عنوان وسیله ارتباطی استفاده کنید

همیشه به خودتان این انگیزه را ایجاد کنید که، در صورتی که شما مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، میتوانید برای ارتباطات استفاده کنید. در کسب و کارهای بین المللی، در تحصیلات در کشورهای خارجی و مسافرت ها کمک بسزایی میکند. شما تصور کنید که دوستان بین المللی زیادی از کشورهای مختلف دارید و با آنها ارتباطات فرهنگی و اقتصادی دارید و از زندگی لوکس در کشورهای اروپایی لذت می برید؛ این به شما انگیزه میدهد تا بیشتر تلاش کنید و چیزهای بیشتری یاد بگیرید.

به سایت های معتبر آموزش زبان انگلیسی مراجعه کنید

امروزه سایت های زیادی هستند که در راستای آموزش زبان انگلیسی فعالیت می کنند. برای آموزش زبان انگلیسی به وبسایت آموزش زبان انگلیسی مراجعه کنید، به دلیل اینکه بیشتر سایت های ایرانی به زبان فارسی نوشته شده اند و شما میتوانید خیلی راحت یاد بگیرید.

کتاب های گرامر زبان انگلیسی به زبان فارسی مطالعه کنید

آموزش دستور زبان انگلیسی به شما کمک میکند تا زبان انگلیسی را بطور کامل‌تر و جامع‌تر یاد بگیرید، مخصوصاً اگر کتاب به زبان فارسی نوشته شده باشد، شما میتوانید با سرعت بیشتر و زمان کمتر، همه چیز را یاد بگیرید. مطالعه کتاب های گرامر به شما کمک می کند تا همزمان با یادگیری قواعد زبان، لغات و اصطلاحات زیادی نیز بیاموزید.

تماشای فیلم های انگیزشی با زیرنویس

شاید باورتان نشود اما یکی از سرگرم کننده ترین راه های تقویت زبان انگلیسی تماشای ویدیوهای انگیزشی زبان انگلیسی را زیر نویس فارسی است. در این ویدیو ها علاوه بر اینکه از لهجه انگلیسی واضح و منظمی استفاده شده است، انگیزه و انرژی مثبت آن به شما کمک می‌کند تا با روحیه بالا بتوانید زبان انگلیسی را بیاموزید.

بنابراین، همیشه سعی کنید با تماشای ویدیوهای انگیزشی، مهارت های کلامی خود را تقویت کنید.

از فرهنگ لغات استفاده کنید.

استفاده از فرهنگ لغات برای تقویت زبان انگلیسی بسیار کمک کننده است، زیرا هر لغت و عبارتی را که نمی‌دانید، میتوانید با کمک دیکشنری یا فرهنگ لغات ترجمه کنید و یاد بگیرید. یکی از مزیت های استفاده از فرهنگ لغات این است که شما میتوانید در تلفن شخصی خود برنامه آن را نصب کرده و هرجایی که باشید، لغات جدید را ترجمه کنید و یاد بگیرید.

اپلیکیشن های فرهنگ لغات همیشه دارای مجموعه بزرگی از لغات و اصطلاحات بروز شده میباشند که برای یادگیری زبان بسیار موثر هستند، در صورتی که لغات و کلمات جدیدی به زبان انگلیسی افزوده شود، اپلیکشن ها قابلیت بروز رسانی را دارند و در نسخه های جدید میتوانید همه کلمات جدید را پیدا کرده و یاد بگیرید.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ سایت باوند کالا مگ مراجعه کنید

 

نویسنده و ترجمه: سهراب رستمی

این مطالب را نیز ببینید!

بورسیه فولبرایت

بورسیه فولبرایت آمریکا

با بورسیه تحصیلی فولبرایت آشنایی دارید؟ احتمالا شما هم دوست دارید مثل افراد زیادی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *