یکشنبه , ژوئن 4 2023
پارک های جهان و ایران

پارک ها و باغ وحش های مشهور جهان  و ایران را بشناسید!

پارک ها و باغ وحش های مشهور جهان و ایران

آیا پارک دوست دارید پارک های مشهور جهان را بشناسید؟ آیا میدنید پارک های بسیار جذابی در آمریکا، انگلستان، کانادا، آفریقای جنوبی و ایران وجود دارد؟

پارک ها به عنوان نماد زیبایی و مکان های تفریحی در کشورهای مختلف ساخته میشوند که بعضی از آنها به دلیل زیبایی و امکانات خاصی که دارند به جاذبه های توریستی جهان تبدیل شده اند. در این مقاله ما به معرفی برخی از معروفترین پارک های جهان و ایران  و برخی از مشهورترین باغ وحش های جهان پرداخته ایم. تا آخر این مقاله با ما باشید!

پارک های خوب

پارک های مشهور جهان

سنترال پارک – شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا

پارک مرکزی یک پارک شهری واقع در قلب منهتن در شهر نیویورک است. مساحت آن بیش از 843 هکتار است و فعالیت های مختلفی مانند دویدن، قایق سواری، اسب سواری، اسکیت روی یخ و غیره را ارائه می دهد. همچنین دارای چندین جاذبه مانند باغ وحش سنترال پارک، باغ کنسرواتوار سنترال پارک و قلعه بلودر است.

هاید پارک – لندن، انگلستان

هاید پارک یکی از بزرگ ترین پارک های لندن است که 350 هکتار مساحت دارد. این شهر در مرکز شهر قرار دارد و فعالیت های متنوعی مانند اسب سواری، قایق سواری و شنا را ارائه می دهد. همچنین چندین مکان دیدنی معروف مانند دریاچه سرپانتین، فواره یادبود دیانا و گوشه سخنرانان در این شهر وجود دارد.

پارک استنلی

پارک گلدن گیت – سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

پارک گلدن گیت یک پارک بزرگ شهری واقع در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا است. بیش از 1000 هکتار را پوشش می دهد و فعالیت های متنوعی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و پیک نیک را ارائه می دهد. همچنین چندین مکان دیدنی مشهور مانند آکادمی علوم کالیفرنیا، موزه دو یانگ و باغ چای ژاپنی در این شهر وجود دارد.

استنلی پارک – ونکوور، کانادا

پارک شهری استنلی 1000 هکتاری واقع در ونکوور، کانادا. مناظر خیره کننده ای از خط افق شهر و کوه های اطراف را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و اسب سواری لذت ببرند. این مکان همچنین دارای جاذبه هایی مانند آکواریوم ونکوور، قطب های توتم و باغ رز استانلی پارک است.

پارک ملی یلوستون – وایومینگ، ایالات متحده آمریکا

پارک ملی یلوستون یک منطقه بیابانی بزرگ است که عمدتاً در وایومینگ ایالات متحده واقع شده است. بیش از 2.2 میلیون هکتار مساحت دارد و به خاطر آبفشان ها، چشمه های آب گرم و حیات وحش معروف است. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت هایی مانند پیاده روی، کمپینگ و تماشای حیات وحش لذت ببرند. همچنین مکان‌های دیدنی معروفی مانند آبفشان قدیمی وفادار و گراند کنیون یلوستون نیز در این شهر قرار دارد.

پارک ملی بنف – آلبرتا، کانادا

پارک ملی بنف یک منطقه بیابانی زیبا است که در رشته کوه های راکی کانادا در آلبرتای کانادا واقع شده است. بیش از 2500 مایل مربع را پوشش می دهد و مناظر خیره کننده ای از کوه ها، یخچال های طبیعی و دریاچه ها را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت هایی مانند پیاده روی، اسکی و تماشای حیات وحش لذت ببرند. همچنین مکان های دیدنی معروفی مانند دریاچه لوئیز و هتل بنف اسپرینگز نیز در این شهر قرار دارد.

پارک ملی کروگر – آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر یکی از بزرگترین ذخایر بازی در آفریقا است که بیش از 7500 مایل مربع را پوشش می دهد. این مکان زیستگاه انواع حیات وحش مانند شیر، فیل و کرگدن است. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت هایی مانند راندن بازی، پیاده روی در بوته ها و تماشای پرندگان لذت ببرند. این شهر همچنین خانه چندین مکان دیدنی معروف مانند دره رودخانه بلاید و سه روداول است.

پارک های مشهور ایران

 

پارک های ایران

ایران دارای چندین پارک زیبا و معروف است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در اینجا تعدادی از شناخته شده ترین پارک های ایران به همراه معرفی مختصری از هر کدام آورده شده است:

فرهنگسرای نیاوران – تهران

فرهنگسرای نیاوران پارکی زیبا در شمال شهر تهران است. مساحت آن حدود 11 هکتار است و به خاطر باغ ها و معماری زیبای خود شهرت دارد. بازدیدکنندگان می توانند از انواع فعالیت ها مانند پیاده روی، آهسته دویدن و پیک نیک لذت ببرند. همچنین چندین مرکز فرهنگی از جمله موزه کاخ نیاوران در آن قرار دارد.

پارک ملت – تهران

پارک ملت یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های تهران است که بیش از ۲۷۰ هکتار وسعت دارد. این شهر در قسمت شرقی شهر قرار دارد و فعالیت های متنوعی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و قایق سواری را ارائه می دهد. این شهر همچنین دارای چندین جاذبه از جمله تئاتر پارک ملت و باغ پرندگان تهران است.

باغ ارم – شیراز

باغ ارم باغ تاریخی زیبایی است که در شهر شیراز واقع شده است. مساحت آن حدود 12 هکتار است و به خاطر درختان، گل ها و فواره های زیبای خود شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت های متنوعی مانند پیاده روی، پیک نیک و تحسین معماری خیره کننده لذت ببرند. همچنین چندین بنای تاریخی از جمله کاخ ارم در آن قرار دارد.

پارک ملی مشهد

پارک ملی گلستان – گرگان

پارک ملی گلستان پارک ملی بزرگی است که در استان گلستان ایران قرار دارد. مساحت آن بیش از 900 کیلومتر مربع است و به خاطر مناظر خیره کننده و حیات وحش معروف است. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت های متنوعی مانند پیاده روی، کمپینگ و تماشای حیات وحش لذت ببرند. این شهر همچنین دارای چندین جاذبه از جمله مرکز حفاظت از یوزپلنگ آسیایی است.

پارک جمشیدیه – تهران

پارک جمشیدیه پارکی زیبا است که در دامنه رشته کوه های البرز تهران واقع شده است. مساحت آن حدود 10 هکتار است و به دلیل صخره های زیبا و مناظر خیره کننده شهر شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند از فعالیت های متنوعی مانند پیاده روی، پیک نیک و تحسین مناظر زیبا لذت ببرند.

این ها تنها برخی از پارک های معروف ایران هستند که ارزش دیدن را دارند. هر کدام جاذبه ها و فعالیت های منحصر به فرد خود را ارائه می دهند که آنها را برای مسافران مختلف مناسب می کند.

در اینجا تعدادی از معروف ترین باغ وحش های جهان به همراه معرفی مختصری از هر کدام آورده شده است:

باغ وحش های مشهور جهان

 

پارک وحشی لندن

باغ وحش سن دیگو – سن دیگو، ایالات متحده آمریکا

باغ وحش سن دیگو یکی از معروف ترین باغ وحش های جهان است که در سن دیگو، کالیفرنیا واقع شده است. مساحت آن بیش از 100 هکتار است و بیش از 3500 حیوان از بیش از 650 گونه را در خود جای داده است. این شهر به دلیل تلاش‌های حفاظتی، پارک هام و نمایشگاه‌هایی مانند ایستگاه تحقیقاتی پانداهای غول‌پیکر و ادیسه فیل‌ها شناخته می‌شود.

باغ وحش سنگاپور – سنگاپور

باغ وحش سنگاپور یک باغ وحش با شهرت جهانی است که در سنگاپور واقع شده است. مساحت آن بیش از 70 هکتار است و به دلیل نمایشگاه های منحصر به فرد و تلاش های حفاظتی خود شناخته شده است. بیش از 2800 حیوان از بیش از 300 گونه از جمله اورانگوتان‌های معروف و ببرهای سفید در این شهر زندگی می‌کنند.

پارک وحشی سن دیگو

باغ جانورشناسی برلین – برلین، آلمان

باغ وحش برلین قدیمی ترین و معروف ترین باغ وحش آلمان است که در برلین قرار دارد. این یک باغ وحش که شبیه یک پارک است، دارای بیش از 84 هکتار مساحت است و بیش از 20000 حیوان از بیش از 1500 گونه را در خود جای داده است. این شهر به خاطر برنامه ها و نمایشگاه های پرورش مانند باغ پاندا و خانه کرگدن شناخته شده است.

باغ وحش تارونگا – سیدنی، استرالیا

باغ وحش تارونگا یک باغ وحش محبوب است که در سیدنی استرالیا واقع شده است. مساحت آن بیش از 69 هکتار است و بیش از 4000 حیوان از بیش از 350 گونه را در خود جای داده است. این شهر به دلیل مناظر خیره کننده بندر و نمایشگاه هایی مانند جنگل های بارانی استرالیا و اقیانوس های بزرگ جنوبی شناخته شده است.

باغ وحش برانکس – شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا

باغ وحش برانکس یک باغ وحش محبوب واقع در شهر نیویورک، نیویورک است. مساحت آن بیش از 265 هکتار است و بیش از 6000 حیوان از بیش از 650 گونه را در خود جای داده است. این شهر به دلیل تلاش‌های حفاظتی و نمایشگاه‌هایی مانند جنگل گوریل کنگو و باغ پروانه‌ها شناخته شده است.

باغ وحش های ایران

 

پارک های حیوانی تهران

در کشور ایران نیز مانند کشورهای دیگر باغ وحش ها و پارک های تفریحی عال وجود دارند که شما میتوانید در آنها پارک ها رفته و از فضای سبز آنها لذت ببرید.

باغ وحش تهران – تهران، ایران

باغ وحش تهران یکی از قدیمی ترین و معروف ترین باغ وحش های ایران است که در تهران واقع شده است. مساحت آن بیش از 5 هکتار است و بیش از 290 حیوان از بیش از 60 گونه را در خود جای داده است. این شهر به دلیل تلاش‌های حفاظتی و برنامه‌های اصلاح نژاد و همچنین نمایش حیوانات و برنامه‌های آموزشی شناخته شده است.

باغ وحش شیراز – شیراز، ایران

باغ وحش شیراز یک باغ وحش محبوب است که در شهر شیراز در ایران قرار دارد. مساحت آن بیش از 2.5 هکتار است و بیش از 200 حیوان از بیش از 60 گونه را در خود جای داده است. این شهر به خاطر مجموعه متنوعی از حیوانات از جمله شیر، ببر و خرس و همچنین باغ گیاه شناسی آن شناخته شده است.

باغ وحش مشهد – مشهد، ایران

باغ وحش مشهد باغ وحش بزرگی است که در شهر مشهد در ایران قرار دارد. مساحت آن بیش از 10 هکتار است و بیش از 600 حیوان از بیش از 70 گونه را در خود جای داده است. این شهر به دلیل تلاش‌های حفاظتی و برنامه‌های پرورشی و همچنین زمین بازی و مناطق پیک‌نیک شناخته شده است.

هر یک از این باغ وحش ها جاذبه ها و تجربیات منحصر به فرد خود را ارائه می دهند که برای دوستداران حیوانات و خانواده ها ارزش بازدید از آنها را دارد.

این مطالب را نیز ببینید!

اقیانوس های مشهور جهان

بزرگترین اقیانوس ها در جهان

بزرگترین اقیانوس های جهان را می شناسید؟ بزرگترین اقیانوس های جهان به پنج دسته تقسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *