ماده 1. تعاریف

1-1- کالای معیوب: فروشنده حق فروش هیچ نوع کالای معیوب(کالایی که دارای ایراد،نقض،صدمه و...)وکالایی که تقلبی و غیر اصل باشد(کالاهای بدون مجوز،و کالایی که از نظر نام متشابه و با نمونه اصلی مغایرت داشته باشد و شماره سریال و مدل آن مخدوش شده باشد)

1-2- درگاه اینترنتی: وب سایت باوند کالا به آدرس bavandkala.ir می باشد.

1-3قرارداد همکاری: قرارداد منعقده بین باوندکالا و فروشنده ، بر اساس شرایط همکاری حاضر و به شرح پیوست است.

1-4گارانتی معتبر: تمام محصولات باید توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شناسایی شده و دارای مجوز قانونی باشد

1-5- فروشنده : هر شخصی که با امضای قرارداد همکاری نسبت به فروش محصولات و کالاهای خود از طریق سایت باوند کالا اقدام می‌نمایید.

ماده 2. کمیسیون و هزینه‌های فروش

2-1- کمیسیون باوندکالا: درصدی از بهای فروش کالا بعد از هر فروش به سایت باوند کالا تعلق میگیرد و درصد این مبلغ در پنل فروشندگان قابل رویت میباشد و باوند کالا حق کسر این درصد همراه با مالیات ارز افزوده  را از پنل فروشندگان دارد.

2-2- هزینه‌های جانبی مربوط به ارسال کالا برای مشتری (بر اساس ضوابط کاری باوندکالا)، به همراه مالیات بر ارزش‌افزوده متعلقه به عهده فروشنده بوده و از فروشنده دریافت میشود.

ماده 3. نحوه اجرای قرارداد همکاری

3-1- قراردادها متناسب با مدت مندرج در آن به صورت اتوماتیک تمدید می شود. عدم تمایل هریک از طرفین مبنی بر تمدید اتوماتیک قرارداد، مراتب باید از 5 روز کاری  از انقضا به صورت کتبی به طرف دیگر اعلام گردد.

3-2- وجه ناشی از فروش کالا توسط خریدار به حساب باوندکالا واریز می­شود و مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان بر عهده باوندکالا است باوندکالا طبق رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان فاکتور فروش را صادر و برای مشتری ارسال می نماید و نیز صورت‌حساب خدمات ارائه شده از سوی باوندکالا به فروشنده، توسط باوندکالا به نام فروشنده صادر می‌شود. باوندکالا درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به فروشنده و قراردادهای منعقده با فروشنده را جهت رعایت مفاد مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم , به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد.

3-3- قیمت کالاها باید استانداردهای قیمت‌گذاری را داشته باشد(با توجه به قوانین و مقرارات اعلامی از طرف سازمانهای نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تایید اتحادیه ها و یا سازمان های مرتبط) در پنل ، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود.  مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشنده به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی باوندکالا کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

3-4- فروشنده متعهد است در صورت پایان تاریخ اعتبار گواهی مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده در پنل، گواهی معتبر خود را درپنل بارگذاری نمایند. در صورت عدم بارگذاری، ظرف یک ماه از تاریخ پایان اعتبار، باوندکالا می تواند دسترسی فروشنده را به پنل قطع نماید. در صورتی که گواهی مالیات بر ارزش افزوده معتبر حداکثر تا دو ماه از تاریخ پایان اعتبار گواهی قبلی، در سیستم بارگذاری نشود و یا به باوندکالا ارائه نگردد، باوندکالا می تواند قرارداد همکاری را فسخ و طبق تبصره 7ماده 7 عمل نماید.

3-5- در صورتی که فروشنده  قیمت پایین تری از قیمت واقعی کالا را درج کند موضف است با همان قیمت درج شده کالا را برای مشتری ارسال کند  و پاسخ  در مراجع رسمی به عهده فروشنده است.

3-6- فروشنده اظهار می­نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی باوندکالا، حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق و امتیازات مکتسبه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود و باید کلیه خسارات وارده به باوندکالا را در این خصوص جبران نماید.

3-7- درج نام تجاری فروشنده در سایت به عهده خود میباشد و به عنوان نام تجاری فروشنده میباشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. 

 ماده 4. تعهدات و حقوق فروشنده

4-1 فروشنده موظف است مدارک مورد نیاز را در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه­های صنفی، حرفه ای، بهداشتی(در صورت لزوم)، استاندارد و سایر مدارک را در پنل بارگذاری کند و در صورت نیاز آن­ها را به روزرسانی نماید، عدم بارگذاری یا به روزرسانی اسناد به طور صحیح علاوه بر ایجاد حق فسخ برای باوندکالا (پس از اخطار رفع نقص) این حق را برای باوندکالا ایجاد می­کند که کلیه پرداخت ها را تا زمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی فروشنده را به پنل قطع نماید.

4-2 فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفي کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی باوندکالا ارائه نماید. فروشنده مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسلیه متعهد گردید در قبال تخلفات حضور خود را در مراجع رسمی و پاسخگویی، باوندکالا را در قبال مسئولیت و هزینه هرگونه دعوای طرح شده توسط ثالث مصون نماید.

4-3 فروشنده موظف است بدون وقفه و در موعد مقرر درخواست مشتری را ارسال نماید ، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. در غیر این صورت باوندکالا ­می‌تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده 6) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید.  باوندکالا می‌تواند اقدام به قطع همکاری کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی باوندکالا درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین فروشنده نمی­باشد.

4-4 طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک، فروشنده متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می­باشد، فروشنده با پذیرش تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات به این نوع تجارت، متعهد می­باشد کالاهای مرجوعی را دریافت نماید. مسئولیت هرگونه تخلف از مقررات با فروشنده میباشد و فروشنده متعهد به پاسخگویی به دعاوی می­باشد. حتی اگر مشتریان به هر دلیل دعاوی خود را در خصوص عدم رعایت موازین قانونی علیه باوندکالا طرح کنند و تحت هر شرایطی باوندکالا به دلیل عملکرد مرتبط با فروشنده منفرداً یا متضامناً محکوم گردید، فروشنده موظف است علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی باوندکالا را درخصوص موضوعات قضائی و هزینه­ها و خسارات آن مصون نماید و این هزینه­ها را مسترد نماید.

4-5  فروشنده در صورت عیب، کاستی یا نقص کالا، متعهد به اجرای صحیح تعهدات و پاسخگویی به مشتری و جلب رضایت مشتری بر اساس نظر باوندکالا است و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، ظرف مدت 7 روز کاری اقدام نماید. چنانچه فروشنده طی  مدت ذکر شده اقدام به رفع مشکل نکند یا مشتری تقاضای استرداد وجه را داشته باشد، باوندکالا نسبت به عودت وجه به مشتری اقدام می نماید و فروشنده بدینوسیله حق هیچ گونه اعتراضی نسبت به استرداد وجه به مشتری را از خود سلب و ساقط می­نماید. فروشنده می­پذیرد هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات فروشنده کسر و توسط باوندکالا برداشت خواهد شد.

4-6 فروشنده متعد میگردد که محصولات ارائه شده در سایت را از مجاری قانونی تامین کرده و مالک قانونی کالای ارائه داده شده میباشد و متعهد میشود هیچ گونه کلای قاچاق یا ممنوعه یا مضرر و غیر بهداشتی و تاریخ مصرف گذشته را ارائه ندهد و درصورت وارداتی بودن از مبادی قانونی ترخیص و وارد کشور شده باشد و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی و مجوزهای وارداتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به باوندکالا یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد کلیه مسئولیت‌های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذی صلاح از جمله و نه منحصراً شامل گمرکات، تعزیرات و اداره مالیات بر عهده فروشنده خواهد بود

4-7 فروشنده حق هیچ فروش هیچ‌گونه کالای تقلبی یا غیراصل را به عنوان کالای اصل در سایت را ندارد در غیر این صورت فروشنده موظف است مطابق ماده 6 ، هروجه التزام عدم انجام تعهد به باوندکالا پرداخت نماید و در این صورت، باوندکالا میتواند نسبت به قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل اقدام نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراضی را ندارد.

4-8 فروشنده تضمین میکند که کالای قرار داده شده در سایت نو بوده و دست دئم نمیباشد و بسته بندی به صورت پلمپ ارسال گردد

4-9 اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته‌بندی یا تحویل کالا رخ دهد از جمله مواردی چون استاندارد پایین، معیوب یا مضر بودن اجزای تشکیل‌دهنده ی کالا، آلودگی کالا یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه فروشنده، فروشنده در مقابل باوندکالا، کارکنان و نمایندگان وی و خریدار و اشخاص ثالث مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.

4-10 فروشنده متعهد است به موجودی انبار نظارت داشته باشد و و در صورت اتمام موجودی محصول از سایت برداشته شود در صورت سهل انگاری خسارات وارد شده به عهده فروشنده میباشد و و هزینه های احتمالی از حساب فروشنده ها کسر خواهد شد و فروشنده موظف به پاسخگویی در مراجع حقوقی و کیفری خواهد بود و باوند کالا هیچ گونه مسئولیتی درقبال این امور ندارد.

4-11 فروشنده متعهد به حفظ محرمانگی نام کاربری و رمز عبور پنل خود میباشد. بدیهی است مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام کاربری و رمز عبور بر عهده فروشنده می­باشد. . فروشنده موظف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به باوندکالا اعلام نماید.

4-12 در صورت تخلف از هر یک از تعهدات مندرج در این شرایط همکاری ، فروشنده باید خسارات وارده به باوندکالا را جبران نماید و با امضای قرارداد همکاری می پذیرد در صورت بروز تخلف و عدم رعایت مفاد این شرایط همکاری، باوندکالا می­تواند به تشخیص خود راساً نسبت به قطع پنل اقدام نماید.

4-13 فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به‌ موجب این قرارداد به اشخاص ثالث ، نخواهد داشت. و باوندکالا حق واگذاری را برای خود محفوظ می دارد.

ماده 5. تعهدات و حقوق باوندکالا

5-1 طراحی درگاه اینترنتی، تعیین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش به عهده باوندکالا خواهد بود.

5-2 وجوه ناشی از فروش کالا، پس از کسر کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی باوندکالا، طبق زمان بندی مشخص شده در پنل به فروشنده پرداخت می شود.

تبصره 3: اگر روز پرداخت مصادف با پنجشنبه باشد، پرداخت در روز قبل یعنی چهارشنبه انجام خواهد شد. اگر روز پرداخت مصادف با جمعه یا تعطیلات رسمی باشد، پرداخت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.

تبصره 4: کمیسیون، هزینه­ها و مطالبات قراردادی باوندکالا همراه مالیات بر ارزش افزوده آنها محاسبه و از فروشنده دریافت خواهد شد.

تبصره 5: فروشنده موظف به معرفی شماره حساب با کد شبا منطبق با نام خود، به باوندکالا می باشد. وجوه فوق الذکر صرفا به شماره حسابی که کد شبای آن به نام فروشنده است، واریز خواهد شد. در صورت عدم اعلام فروشنده و یا عدم تطابق نام فروشنده و صاحب کد شبا، باوندکالا مسئولیتی در تاخیر و یا عدم پرداخت وجوه، ندارد.

تبصره 6: باوندکالا مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی فروشنده از جمله مالیات بر درآمد و ارزش‌افزوده کالا ندارد و فروشنده در صورتیکه مشمول مقررات مالیات بر ارزش افزوده باشد، متعهد است در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، مالیات بر ارزش‌افزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهدات مالیاتی و ارائه مدارک و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود، اقدامات مقتضی را مبذول نماید. در صورت عدم رعايت هر يك از تعهدات قانونی و مالياتي از سوي فروشنده، باوندکالا محق می ﺑاشد که خسارات وارده به خود را ﺑر حسب تشخیص خود از محل مطالبات فروشنده يا تضامین وي راساً و ﺑدون نياز ﺑه مراجعه ﺑه مراجع قانوني وصول نماید.

5-1 باوندکالا در راستای ارائه هرگونه خدمات به فروشندگان، هزینه های مربوطه را مطابق با جدول کمیسیون و هزینه ها در ازای صدور فاکتور از فروشنده دریافت می نماید. فاکتور باوندکالا می تواند به صورت الکترونیک روی پنل باشد و فروشنده ظرف 5 روز کاری پس از صدور فاکتور مهلت دارد تا مراتب اعتراض خود را اعلام نماید. بدیهی است در صورت اعتراض موارد توسط باوندکالا بررسی و در صورت صلاحدید در فاکتور بعدی اصلاح می گردد.

5-2 باوندکالا حق تغییر «شرایط همکاری» را در هر زمانی داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط باوندکالا در پنل اختصاصی فروشنده اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به «فروشنده» می باشد 

ماده 7. خاتمه قرارداد همکاری

7-1-هر يک از طرفين مي‌تواند در صورت انحلال یا ورشکستگی طرف مقابل قرارداد همکاری را فسخ و مراتب را اعلام نماید.

7-2- باوندکالا می تواند در موارد زیر، بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، قرارداد همکاری را فورا فسخ نماید. فسخ قرارداد همکاری ، مانع از مطالبه خسارات و وجوه التزام از سوی باوندکالا نمی باشد.

7-2-1- درصورت نقض تعهدات فروشنده طبق این شرایط همکاری و عدم رفع آن ظرف مدت 10 روز از تاریخ اخطار کتبی الکترونیکی در پنل؛

ماده 8. قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبيل جنگ، شورش، سيل، زلزله، حريق و نظایر آن، ايفاي تعهدات از ناحيه يکي از طرفين غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد همکاری را خواهد داشت.

تبصره 9 : طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

ماده 10. رازداری

هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در پنل، به ویژه اطلاعات مشتریان را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به ‌وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا پنج سال از تاریخ خاتمه قرارداد همکاری معتبر است. بدیهی است ارائه اطلاعات به موجب حکم قانونی یا دستور مقامات، از شمول این ماده مستثنی است. باوندکالا حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات فروشنده کسر نماید.

اين شرایط همکاری در 11 ماده با امضای قرارداد همکاری مورد تایید قرار می‌گیرد و فروشنده با امضای قرارداد همکاری متعهد بدان خواهد بود.

برای عضویت در پنل فروشندگان روی لینک زیر کلیک کنید و در فرم عضویت گزینه فروشنده هستم را فعال کنید و اطلاعات خودرا پر کنید پس از تکمیل اطلاعات و کلیک روی گزینه عضویت لینک تایید حساب کاربری به ایمیل شما ارسال میشود برای فعال کردن حساب کاربری به ایمیل خود رفته و روی لینک تایید عضویت کلیک کنید که با این کار به صفحه پیشخوان فروشندگان هدایت میشوید و میتوانید اطلاعات فروشگاه خود را وارد کنید